Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice -> Gospodarire comunala si servicii publice
Întrebări
| Intrebarea nr. 4821 din data: 15-02-2017 pusa de Adela Vasar (Gavaziuc) : · Buna ziua,
revin asupra intrebarii mele nr. 4636 din data: 03-02-2016, la care ati raspuns spunand ca nu se mai parcheaza pe spatiul verde.
Doresc sa va informez ca situatia continua, n-au incetat niciodata sa parcheze pe zona verde, am documentat luni in sir cu fotografii. Am asteptat 1 an de zile pentru ca situatia sa se remedieze insa nu s-a intamplat nimic. Autoturismele ce parcheaza sunt tot mai numeroase iar spatiul verde este afectat iremediabil, in locul ierbii acum au ramas doar urmele adancite ale rotilor masinilor.
Intrebarea nr. 4755 din data: 14-08-2016 pusa de Rotariu Daniela : · Buna seara,revin cu aceasi problema pe care am sesizat-o prin alte 2 petitii si o reclamatie scrisa catre conducerea Gospodaririi Comunale . In cimitirul Eternitatea, in zona spre str Ursului toate mormintele si caile de acces sunt acoperite de buruieni (cu inaltimi de peste 1m) si gunoi formand o adevarata jungla. Pana in ziua de astazi nu s-a luat nici o masura. Rog rezolvarea problemei. Multumesc.
Intrebarea nr. 4728 din data: 06-06-2016 pusa de Druia Aurelia : · Locuitorii blocului A,Bsi C de pe str.C.Coposu, va solicita sa trimiteti muncitorii pentru taierea ierbii din fata blocurilor, care a ajuns deja la inaltimea arborilor.Deasemenea, tot la fel de mare este iarba si la blocul de pe str.B.Maracine, alaturat noua.Mentionez ca zeci de ani am efectuat prin forte proprii aceasta lucrare,dar in prezent toti sunt pensionari ,neputinciosi cu pensii mici si oricum acest spatiu este un spatiu public.Speram sa raspundeti cat mai repede solicitarii noastre
Intrebarea nr. 4711 din data: 03-05-2016 pusa de Rotariu Daniela : · De ce nu ati raspuns si mai ales nu ati rezolvat problemele puse la intrabarea 4692?
Intrebarea nr. 4703 din data: 19-04-2016 pusa de Gabor Ramona Daniela : · Buna ziua,
Va rog sa ne ajutati cu o curatenie drastica in jurul cladirii nr. 81 de pe Bd. Revolutiei deoarece este plin de crengi alte resturi. Noi pastram curatenia in parcarea noastra insa acolo nu face nimeni curat iar noi primim plangeri de la oaspeti ca este murdar acolo.
Am fost azi in acea cladire si am vorbit cu paznicul, dansul m-a indreptat catre dumneavoastra.
Spuneti-mi va rog cum se poate remedia problema si in cat timp.
Va multumesc mult,
Daniela Gabor
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 4821 din data: 15-02-2017 pusa de Adela Vasar (Gavaziuc) : · Buna ziua,
revin asupra intrebarii mele nr. 4636 din data: 03-02-2016, la care ati raspuns spunand ca nu se mai parcheaza pe spatiul verde.
Doresc sa va informez ca situatia continua, n-au incetat niciodata sa parcheze pe zona verde, am documentat luni in sir cu fotografii. Am asteptat 1 an de zile pentru ca situatia sa se remedieze insa nu s-a intamplat nimic. Autoturismele ce parcheaza sunt tot mai numeroase iar spatiul verde este afectat iremediabil, in locul ierbii acum au ramas doar urmele adancite ale rotilor masinilor.
|
Raspuns din data de 27-02-2017 : Stimata doamna,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra forum nr. 20/4821/2017 va comunicam raspunsul Politiei Locale Arad:
In urma sesizarii dumneavoastra forum nr. 27/4636/2016, Politia Locala Arad a aplicat sanctiuni persoanelor care au incalcat dispozitiile Hotararii Consiliului Local al Municipiului Arad nr. 162/2006, in nenumarate randuri, dar masurile nu sunt suficiente pentru ca aceasta situatie sa inceteze. Situatia continua de mai bine de un an de zile, conducand la deprecierea iremediabila a spatiului verde, in conditiile in care acesta si asa este insuficient. Politia Locala Arad, prin adresa nr. 1236/20.02.2017 propune Serviciului Intretinere si Reparatii Cai de Comunicatii Terestre din cadrul Primariei Municipiului Arad instalarea unor stalpisori care sa impiedice accesul pe spatiul verde.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4755 din data: 14-08-2016 pusa de Rotariu Daniela : · Buna seara,revin cu aceasi problema pe care am sesizat-o prin alte 2 petitii si o reclamatie scrisa catre conducerea Gospodaririi Comunale . In cimitirul Eternitatea, in zona spre str Ursului toate mormintele si caile de acces sunt acoperite de buruieni (cu inaltimi de peste 1m) si gunoi formand o adevarata jungla. Pana in ziua de astazi nu s-a luat nici o masura. Rog rezolvarea problemei. Multumesc.
|
Raspuns din data de 23-08-2016 : Stimata doamna,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra va aducem la cunostinta faptul ca petitiile dumneavoastra anterioare au fost inaintate catre SC Gospodarirea Comunala Arad SA, in vederea solutionarii. S-a solicitat, de asemenea, in scris, prin adresa forum nr. 120/4747/10.08.2016, sa ni se comunice modalitate de rezolvare a celor reclamate de dumneavoastra in petitia forum nr. 78/4692/21.04.2016.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4728 din data: 06-06-2016 pusa de Druia Aurelia : · Locuitorii blocului A,Bsi C de pe str.C.Coposu, va solicita sa trimiteti muncitorii pentru taierea ierbii din fata blocurilor, care a ajuns deja la inaltimea arborilor.Deasemenea, tot la fel de mare este iarba si la blocul de pe str.B.Maracine, alaturat noua.Mentionez ca zeci de ani am efectuat prin forte proprii aceasta lucrare,dar in prezent toti sunt pensionari ,neputinciosi cu pensii mici si oricum acest spatiu este un spatiu public.Speram sa raspundeti cat mai repede solicitarii noastre
|
Raspuns din data de 29-06-2016 : Stimata doamna,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra va comunicam raspunsul Serviciului Edilitar, Mediu din cadrul Primariei Municipiului Arad:
Solicitarea dumneavoastra a fost inaintata Gospodaririi Comunala Arad SA, in vederea solutionarii.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4711 din data: 03-05-2016 pusa de Rotariu Daniela : · De ce nu ati raspuns si mai ales nu ati rezolvat problemele puse la intrabarea 4692?
|
Raspuns din data de 05-05-2016 : Stimata doamna,
Petitia cu nr. 4692/2016 a fost transmisa catre SC GOSPODARIREA COMUNALA SA, in a carei administrare se afla Cimitirul Eternitatea, in vederea solutionarii.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4703 din data: 19-04-2016 pusa de Gabor Ramona Daniela : · Buna ziua,
Va rog sa ne ajutati cu o curatenie drastica in jurul cladirii nr. 81 de pe Bd. Revolutiei deoarece este plin de crengi alte resturi. Noi pastram curatenia in parcarea noastra insa acolo nu face nimeni curat iar noi primim plangeri de la oaspeti ca este murdar acolo.
Am fost azi in acea cladire si am vorbit cu paznicul, dansul m-a indreptat catre dumneavoastra.
Spuneti-mi va rog cum se poate remedia problema si in cat timp.
Va multumesc mult,
Daniela Gabor
|
Raspuns din data de 09-05-2016 : Stimata doamna,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra va comunicam raspunsul Serviciului Edilitar, Mediu din cadrul Primariei Municipiului Arad:
Locatia mentionata de dumneavoastra a fost salubrizata in date de 27.04.2016.
Serviciul Informare Cetateni
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
|
|